Отварање две изложбе и концерт

У уторак, 19. јуна 2018. године, у 19 часова у атријуму Музеја Војводине - Дунавска 37, биће отворена изложба под насловом "Сањао сам... бизони пролазе преријом", аутора Дарјуша Самиија, вишег кустоса - историчар. Изложба приказује северноамеричке Индијанце из перспективе популарне културе (филмови, књиге, стрипови, играчке).

У уметничком програму отварања наступиће кантаутрори: Милош Зубац и Никола Нешковић, а изложбу ће отворити Игор Стојић - антрополог, Историјски институт САНУ.

Истог дана у 20 часова, у изложбеном салону на истој адреси, биће отворена и изложба фотографија под називом "Порекло народа... Пут у земљу Тофалара". Посетиоци ће имати прилику да виде фотографије које приказују садашњи живот једног од сибирских племена - Тофалара, који живе у изолацији и чији број према последњем попису износи 762 члана. Путници који нам путем фотографије доносе ова изузетна сведочанства су аутори изложбе: Бранислав Бркић, председник Фото савеза Србије и Ранко Ђуровић, фотограф.

У наставку вечери у 21 час, на платоу испред зграде Музеја Војводине, Дунавска 37, наступа београдски састав "Канда, Коџа и Небојша".

Добродошли!

Повезани чланци