Novosadske dečje zimzarije Muzeja Vojvodine

PROGRAM MUZEJA VOJVODINE U OKVIRU NOVOSADSKIH DEČJIH ZIMZARIJA 8

21 decembar, 18 sati  T.C.BIG

ŠOLJA OD PORCELANA
Pričaćemo o počecima proizvodnje  porcelana u Evropi, kako se prave predmeti od porcelana zašto su nekad bili luksuzni predmeti, o najkvalitetnijem porcelanu i njegovoj upotrebi  a potom praviti i oslikavati šoljice od ‘’ porcelana’’.
Radionicu vode Vladimira Stanisavljević i Mina Josimović.

24. decembar, 10 sati, Muzej Vojvodine, Dunavska 35

BADNJE VEČE
Pričaćemo o običajima koji se praktikuju na Badnje veče. U kreativnom delu demonstriraćemo Badnje veče u Muzeju Vojvodine.

25. decembar, 10 sati, Muzej Vojvodine, Dunavska 35

KAKO DECA SVETA SLAVE BOŽIĆ?
Kakvi su običaji dece u Rusiji, Finskoj Danskoj, Španiji, Portugaliji,  Engleskoj, Francuskoj, Italiji i drugim zemljama? Kako se kod nas praznuje Božić saznaćete u ovoj radionici . U kreativnom delu pravićemo pismo sa irvasom  i  svoj poklon  deci sveta.
Radionicu vode Vladimira Stanisavljević  i Ivana Stepanov.

26. decembar, 10 sati, Muzej Vojvodine, Dunavska 35

OBUCI SE, HLADNO
Na radionici ćemo naučiti kako su se u prošlosti deca oblačila zimi. Devojčice će praviti muf a dečaci kape.

27. decembar, 10 sati, Muzej Vojvodine, Dunavska 35

NOVA GODINA
Novi početak, pričaćemo o novogodišnjim odlukama i novom životnom ciklusu. U kreativnom delu pravićemo novogodišnje čestitke.

28. decembar, 10 sati, Muzej Vojvodine, Dunavska 35

PRIČA O DEDA MRAZU
Kada se pojavio Deda Mraz?, Kako  izgleda, gde i sa kim živi, šta radi ? Odgovore na ta pitanja dobićete u Muzeju Vojvodine. U kreativnom delu pišemo skrivene želje i pismo Deda Mrazu.
Radionicu vode Ivana Stepanov i Vladimira Stanisavljević.

3. januar, 10 sati, Muzej Vojvodine, Dunavska 35

SRPSKE SLAVE I OBIČAJI
Koje su najčešće slave, i kako se proslavljaju? Kako se pripremiti za slavu, i šta pokloniti domaćinu? Koji je značaj slave, i koji su simboli srpske slave.
Nakon igranja slave, deca će izrađivati  svečane, slavske svećnjake i ukrašavati ih.
Radionicu vode Ivana Stepanov i Vladimira Stanisavljević

4. januar, 10 sati, Muzej Vojvodine, Dunavska 35

CRNO BELI SVET
Mališani će imati priliku da gledaju stari crtani film. U kreativnom delu napravićemo strip priču na osnovu pogledanog crtanog filma.

5. januar, 18 sati, T.C. BIG

VITLEJEMSKA BAJKA
Deci će biti predstavljena biblijska priča o Hristovom rođenju, o Vitlejemskoj pećini i zvezdi, o pastirima, o tri mudraca koja darovaše Isusa. Inspirisana pričom deca će praviti  venčiće i ukrašavati ih božićnim motivima.
Radionicu vode Vladimira Stanisavljević i Milica Josimović.