Promocija knjige „Narodni običaji Srba u Baranji"

U sredu, 5. juna 2019. godine, u 12 sati (Muzeju Vojvodine, Dunavska 35) održava se promocija knjige „Narodni običaji Srba u Baranji" autora Milana Dvornića.

O knjizi će govoriti: dr Drago NJegovan, direktor Muzeja Vojvodine, Bogdan Šekarić, viši kustos etnolog, Dejan Jeličić, član Glavnog odbora SKD Prosvjeta i Milan Dvornić, autor.

Knjiga "Narodni običaji Srba u Baranji" je plod višegodišnjeg rada autora Milana Dvornića, marljivog sakupljača narodnih pesama, priča, običaja i narodne nošnje Srba u Baranji. Nakon prve autorove knjige "Oj Vidovo, Vidovo" u kojoj je opisan mali deo kulturne baštine srpskog naroda u Baranji, autor se odlučio za jedno ovakvo delo u kojem bi bio potpuno sažet život, običaji i tradicija baranjskih Srba. Knjiga nam dočarava i opisuje i prati životni ciklus kroz celu godinu, te opisuje običaje, verovanja i navodi molitve i zdravice koje je narod ljubomorno čuvao i negovao do današnjeg dana. Ovo je vredan pokušaj da se od zaborava otrgne i za buduće generacije sačuva mali deo običaja srpskog naroda u Baranji.

Izdavač knjige je Veće srpske nacionalne manjine Grada Belog Manastira, a knjigu su finansirali Ministarstvo kulture i informisanja Srbije i Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama.