Promocija knjige „Leksikon Srba Banije“

U sredu, 20. novembra 2019, u 18 časova u Muzeju Vojvodine, Dunavska 35 održće se promocija knjige „Leksikon Srba Banije“, autora Branka Krnjaića.

Branko Krnjaić pisanju Leksikon Srba Banije pristupa podstaknut ličnostima koje su svojim radom, umećem, svojim životom, ostavili vredan trag kod srpskog naroda na Baniji, regiji koju omeđavaju reke Kupa, Sava i Una,  od 15. veka do danas. Autor je napravio izbor po svojoj volji i bez cenzure, izbegao je diktat institucija ili nekih elitnih grupa. U Leksikonu su obrađene 1003 ličnosti iz redova političkog života, vojničkih krugova, nauke, književnosti, slikarstva, sporta, crkvenih velikodostojnika, kao i uspešnih privrednika. Posebno treba istaći autorovu posvećenost mladim ličnostima koje su žrtvovale svoje živote u mnogim ratovima.

Na promociji će se prisutnima obratiti: Dr Drago Njegovan, direktor Muzeja Vojvodine, Dr Milan Koljanin. Dr Dušan Bogičević. Miloš Bajić,  izdavač i pesnik i Branko Krnjajić, autor.