Godišnja izložba fotoreportera Novog Sada i Vojvodine „Objektivno“

U ponedeljak, 23. decembra, 19 sati (Dunavska 35) otvara se sedma godišnja izložba fotoreportera Novog Sada i Vojvodine „Objektivno“.

Selektor ovogodišnje izložbe je doajen fotografije Geza Lenert koji ove godine proslavlja 50 godina bavljenja fotografijom.

Na izložbi će biti predstavljeno 30 eminetnih autora sa oko 60 radova.

Tom prilikom u holu Muzeja Vojvodine biće otvorena i samostalna izložba fotografija fotoreportera Andraša Otoša upriličena povodom 30 godina profesionalnog rada i povodom 75 godina dnevnog lista Mađar So u kojem je Otoš i urednik fotografije.

Na dve izložbe, koje će posetioci moći da vide, biće predstavljeno oko 120 fotografija najrazličitijih tematika.  Zastupljena su  33 autora koji objavljuju radove u najeminentnijim srpskim medijima.  Među plejadom fotografa koja će predstaviti radove, uz aktuelne stvaraoce, su zastupljene  i mlade nade, ali i penzionisani profesionalci koji ni u poznim godinama ne ispuštaju fotoaparate iz ruku.

Organizatori ovogodišnje izložbe i proslave su Foto asocijacija Vojvodine, Muzej Vojvodine i viši kustos Darijuš Sami.

Izložba je podržana od Uprava za kulturu grada Novog Sada.

Svi zainteresovani izložbu mogu da pogledaju do 15. januara 2020. godine.

Foto: Ilija Ramić, Vojvođanske lenije.