Predavanje "Enigma jedne mašine i enigma jednog čoveka"

Muzej Vojvodine nastavlja ciklus predavanja sredom temom koja produžava priču započetu izložbom "Enigma - dešifrovati pobedu", otvorenom do 13. juna, "ENIGMA JEDNE MAŠINE I ENIGMA JEDNOG ČOVEKA", u sredu, 8. juna u 19 sati, svojoj glavnoj zgradi u Dunavskoj 35.

O kriptografiji, Enigma mašini za šifrovanje, događajima iz 2. svetskog rata i delovanja dešifrersko naučnog centra u Blečli Parku u Velikoj Britaniji, Alanu Turingu, matematičaru, zvezdi prve veličine u naporima da saveznici razotkriju nemačke ratne tajne i čoveku koji je još tridesetih godina prošlog veka definisao osnovne principe računara ... govoriće DR DRAGAN MAŠULOVIĆ, redovni profesor u Departmanu za matematiku i informatiku, Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu.

Pozivamo Vas da prisustvujete i da otvorimo niz predavanja koja će se baviti istorijom nauke.