Sporazum sa Srednjom mašinskom školom

Muzej Vojvodine nastavlja da se institucionalno povezuje sa obrazovnim institucijama svih nivoa i nastoji učvrstiti svoje mesto kao značajnog čionioca u kvalitetnom obrazovanju mladih.

Potpisivanjem Ugovora o saradnji sa Srednjom mašinskom školom nastavlja se sa zajedničkim projektima ove dve institucije. Već u maju, u Evropskoj noći muzeja, izložbom „Njegovo veličanstvo Čekić“, rezultat ovogodišnje saradnje, biće pred očima javnosti.

Dodela zahvalnica darodavcima Muzeja prisajedinjenja

Po otvaranju stalne postavke Muzeja prisajedinjenja 1918, u Muzeju Vojvodine je 28. decembra 2018. godine organizovan prijem za darodavce. Tim povodom je u svečanoj sali Muzeja Vojvodine organizovano uručenje zahvalnica, darodavcima koji su svojim poklonima upotpunili zbirke Muzeja prisajedinjenja 1918.

Prisutnim darodavcima koji su svojim vrednim poklonima upotpunili zbirke Muzeja prisajedinjenja 1918, obratili su se dr Drago Njegovan, direktor Muzeja Vojvodine i Zoran Veljanović, zamenik direktora i rukovodilac Muzeja prisajedinjenja 1918, koji su potom uručili zahvalnice i katalog-knjige „Od san do jave, Prisajedinjenje Vojvodine Srbiji 1918.“ darodavcima.

Priznanje „Kulturni obrazac" kustoskinji Muzeja Vojvodine

Ministar kulture i informisanja Vladan Vukosavljević, 26. decembra 2018. godne, u Jugoslovenskoj kinoteci, uručio je priznanje „Kulturni obrazac" ustanovama i pojedincima „za posvećeni rad na korist naše kulture".

Priznanje "Kulturni obrazac" dobilo je deset ustanova i dvadeset dva pojedinca.

Priznanje je pripalo i Jeleni Dobrović-Bojanović, kustoskinji Muzeja Vojvodine.

Na diplomi koja je uručena nalazi se citat Slobodana Jovanovića: "Kultura daje onaj ugled i onu moralnu nadmoćnost koja, takoreći, neosetno i ne nailazeći na otpor, pobeđuje".

U ime nagrađenih na priznanju su zahvalili direktorka Narodnog muzeja u Beogradu, Bojana Borić Brešković i član Komisije za Hilandar, Mirko Kovačević.

Radno vreme tokom praznika

Za sve posetioce Muzeja organizovano je dežurstvo Odeljenja za odnose s javnošću i pedagoški rad i dežurnih kustosa u skraćenom režimu od 11.00 do 17.00 časova:

• od 29 do 30. decembra
  • od 03 do 05.  januara

U nedelju, 06. januara radno vreme za posetioce je od 11 do 14 sati.

Muzejska e-Sveznalic@ za najmlađe posetioce

18. decembar 2018, u Muzeju Vojvodine, održana je konferencija za novinare povodom postavljanja na Google play prodavnicu nove mobilne, interaktivne aplikacije proširene realnosti za decu pod nazivom Muzejska e-Sveznalic@.

Na konferenciji su, o značaju i realizaciji ovog projekta, govorili: Dr Drago Njegovan, direktor Muzeja Vojvodine, Dr Dejan Masliković, pomoćnik ministra kulture i informisanja za razvoj digitalne istraživačke infrastrukture u oblasti kulture i umetnosti, Slađana Velendečić, kustos pedagog, rukovodilac Odeljenja za odnose s javnošću i pedagoški rad i  Igor Ivanoski, predstavnik kompanije Zumoko.