Poseta italijanskih stručnjaka Muzeju Vojvodine

Nakon seminara održanog u Jugoslovenskoj kinoteci u Beogradu na temu menadžmenta muzeja i arheoloških lokaliteta, a u sklopu saradnje između Italije i Srbije pod nazivom Mostovi kulturnog nasleđa, u petak 07. 04. 2017, grupa italijanskih stručnjaka iz domena arheologije posetila je Muzej Vojvodine. Među njima su bili: Davide Skalmani, direktor Italijanskog instituta za kulturu u Beogradu, Đenaro Mićo, direktor regionalnog sekretarijata Ministarstva kulture i turizma za region Piemonta, Luiđa Melilo, arheolog, šef Biroa za konzervaciju i Biroa za međunarodne odnose Arheološkog muzeja u Napulju, Ugo Pikareli, osnivač i direktor Mediteranske berze arheološkog turizma, Rakele Marikonda, rukovodilac Velikog projekta Pompeji i Monika Đatanazio, arhitekta i specijalista za programe valorizacije arhitektonskog nasleđa, mr Maja Đorđević, arheolog Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture, Olivera Ignjatović, savetnik za zaštitu arheološkog nasleđa Ministarstva kulture i informisanja RS i dr. Bogato arheološko nasleđe Vojvodine prezentovano je putem stručnog vođenja kroz stalnu postavku Muzeja Vojvodine na italijanskom jeziku.