Započeta realizacija projekta „Bekstvo iz muzeja: tajna besmrtnosti“

Rum iskejp igre nastale su u Japanu pod žanrom point & click adventure kompjuterskih igara i brzo postale popularne u svetu. Kreiranjem jedne takve igre u sklopu stalne postavke Muzeja, izlazi se iz domena virtuelnog u stvarni svet.
Projekat „Bekstvo iz muzeja: tajna besmrtnosti“ primer je javnog i privatnog partnerstva Muzeja Vojvodine i kompanije Room Escape Novi Sad by Fox in a Box sa idejom da se muzej učini mestom za igru kroz koju će se ostvariti jedna od glavnih njegovih funkcija: edukacija i širenje znanja. Igra je osmišljena od strane stručnjaka iz oblasti arheologije, pedagogije, konzervacije, IT-a, kao i tima iz Rum iskejpa na osnovu priča i predmeta iz prošlosti, prikazanih na stalnoj postavci. Dizajnirana je tako da ne narušava integritet muzejske postavke, a sa druge strane da animira igrače da se bliže upoznaju sa eksponatima Muzeja Vojvodine. Na ovaj način Muzej se prilagođava potrebama savremene publike, nudeći zanimljivo i nesvakidašnje iskustvo.

Realizacija prve igre planirana je za decembar tekuće godine.

Projekat je sufinansiran od strane Fondacije 2021 putem konkursa „Publika u fokusu“.