Radna poseta kolega iz Austrije i dogovor o saradnji

U radnoj poseti Muzeju Vojvodine, dana 13. novembra 2018. godine, bili su Dr Dominik Heher i Kurt Farasin iz muzeja Dvorac Šalaburg u Austriji. Goste su primili direktor Muzeja Vojvodine dr Drago Njegovan i članovi Etnološkog odeljenja dr Tatjana Bugarski, Aleksandar Petijević i Bogdan Šekarić. Cilj ove posete je bilo upoznavanje sa zbirkama Muzeja Vojvodine, kao i razgovor o budućoj saradnji na izložbi pod radnim nazivom “Uz reku Dunav”, a koja će biti realizovana u ovom austrijskom muzeju 2020. godine. Tema izložbe su različiti aspekti života uz reku Dunav, koji obuhvataju geografske predele od ušća Dunava do Austrije i Nemačke, tokom različitih istorijskih perioda. Dvorac Šalaburg je jedan od najznačajnijih izložbenih centara u Austriji, sa oko 150000 posetilaca godišnje. Osim Muzeja Vojvodine, u realizaciji ove izložba učestvovaće i značajan broj muzeja iz Austrije, Mađarske, Rumunije i Bugarske.