Споразум са Средњом машинском школом

Музеј Војводине наставља да се институционално повезује са образовним институцијама свих нивоа и настоји учврстити своје место као значајног чиониоца у квалитетном образовању младих.

Потписивањем Уговора о сарадњи са Средњом машинском школом наставља се са заједничким пројектима ове две институције. Већ у мају, у Европској ноћи музеја, изложбом „Његово величанство Чекић“, резултат овогодишње сарадње, биће пред очима јавности.

Додела захвалница дародавцима Музеја присаједињења

По отварању сталне поставке Музеја присаједињења 1918, у Музеју Војводине је 28. децембра 2018. године организован пријем за дародавце. Тим поводом је у свечаној сали Музеја Војводине организовано уручење захвалница, дародавцима који су својим поклонима употпунили збирке Музеја присаједињења 1918.

Присутним дародавцима који су својим вредним поклонима употпунили збирке Музеја присаједињења 1918, обратили су се др Драго Његован, директор Музеја Војводине и Зоран Вељановић, заменик директора и руководилац Музеја присаједињења 1918, који су потом уручили захвалнице и каталог-књиге „Од сан до јаве, Присаједињење Војводине Србији 1918.“ дародавцима.

Признање „Културни образац" кустоскињи Музеја Војводине

Министар културе и информисања Владан Вукосављевић, 26. децембра 2018. годне, у Југословенској кинотеци, уручио је признање „Културни образац" установама и појединцима „за посвећени рад на корист наше културе".

Признање "Културни образац" добило је десет установа и двадесет два појединца.

Признање је припало и Јелени Добровић-Бојановић, кустоскињи Музеја Војводине.

На дипломи која је уручена налази се цитат Слободана Јовановића: "Култура даје онај углед и ону моралну надмоћност која, такорећи, неосетно и не наилазећи на отпор, побеђује".

У име награђених на признању су захвалили директорка Народног музеја у Београду, Бојана Борић Брешковић и члан Комисије за Хиландар, Мирко Ковачевић.

Радно време током празника

За све посетиоце Музеја организовано је дежурство Одељења за односе с јавношћу и педагошки рад и дежурних кустоса у скраћеном режиму од 11.00 до 17.00 часова:

• од 29 до 30. децембра
  • од 03 до 05.  јануара

У недељу, 06. јануара радно време за посетиоце је од 11 до 14 сати.

Музејска е-Свезналиц@ за најмлађе посетиоце

18. децембар 2018, у Музеју Војводине, одржана је конференција за новинаре поводом постављања на Google play продавницу нове мобилне, интерактивне апликације проширене реалности за децу под називом Музејска е-Свезналиц@.

На конференцији су, о значају и реализацији овог пројекта, говорили: Др Драго Његован, директор Музеја Војводине, Др Дејан Масликовић, помоћник министра културе и информисања за развој дигиталне истраживачке инфраструктуре у области културе и уметности, Слађана Велендечић, кустос педагог, руководилац Одељења за односе с јавношћу и педагошки рад и  Игор Иваноски, представник компаније Зумоко.

Повезани чланци