Изложба „Стрма равница – сто година од колонизације Војводине 1921. године“ у Народном музеју Кикинда

07.03.2022. | Изложбе

У оквиру обележавања јубилеја стогодишњице колонизације Војводине, у среду 2. марта, отворена је у Народном музеју Кикинда изложба „Стрма равница – сто година од колонизације Војводине 1921. године“. На отварању изложбе говорили су директорица Народног музеја Кикинда мр Лидија Милашиновић, директорица Музеја Војводине мр Тијана Станковић Пештерац, рецензент изложбе Зоран Вељановић, и један од аутора изложбе Димитрије Михајловић. Након отварања изложбе уследила је промоција књиге „Кућа и хлеб – колонистичка породица 1921-1941.“ др Милана Мицића. На промоцији књиге говорили су Милан Мицић, генерални секретар Матице српке, Богдан Шекарић, музејски саветник етнолог и Димитрије Михајловић, кустос историчар.