Циклус Предавања за почетнике “Обнова кућа од земље”

12.01.2016. | Предавања

Током децембра и јануара месеца, сваке среде у 19 х, у Музеју Војводине у оквиру циклуса Предавања за почетнике осветљавамо тему која је дубоко утемељена у нашем етнолошком Током децембра у Музеју Војводине у оквиру циклуса Предавања за поцетнике осветљавамо тему која је дубоко утемељена у нашем етнолошком наслеђу – земљану архитектуру.

О њеној историјској утемељености, широкој распрострањености, основним принципима па све до њене ревитализације и значаја за унапређење квалитета живота говориће нам Драгана Којчић, дипломирана архитекта која је после завршених студија у Новом Саду, многобројних пракси у Европи, Африци, Јужној Америци, специјализирала земљану архитектуру на факултету DSA Terre у Француској, а затим се посветила промоцији и презентацији овог вида архитектуре кроз теоријски и практични рад.

Бројне пројекте у којима је учествовала и учествује, те бројне пројекте које је и сама покренула можете пратити на сајту zemljanarhitektura.com.

Теме
2.децембар: Пут око земље у 80 слика