Додела захвалница дародавцима Музеја присаједињења

28.12.2018. | Вести

По отварању сталне поставке Музеја присаједињења 1918, у Музеју Војводине је 28. децембра 2018. године организован пријем за дародавце. Тим поводом је у свечаној сали Музеја Војводине организовано уручење захвалница, дародавцима који су својим поклонима употпунили збирке Музеја присаједињења 1918.

Присутним дародавцима који су својим вредним поклонима употпунили збирке Музеја присаједињења 1918, обратили су се др Драго Његован, директор Музеја Војводине и Зоран Вељановић, заменик директора и руководилац Музеја присаједињења 1918, који су потом уручили захвалнице и каталог-књиге „Од сан до јаве, Присаједињење Војводине Србији 1918.“ дародавцима.

Дародавци Музеја присаједињења 1918. у 2018. години: др Десанка Костић (Нови Сад), Љубица Новић Чуљак (Нови Сад), академик Сави Халугин (Суботица), Слободанка Богдановић Марковић (Нови Сад), Миливој Јовкић (Оџаци), Александар Јовановић (Нови Сад), Станка Родић (Каћ), Владан Станојев (Нови Сад), Владимир Теслић (Сомбор), Раде Кочоба (Нови Сад), Ђорђе Дунђерски (Будисава), Радован Рајков (Чуруг), Драган Куруцић (Нови Сад), Јелена Трајковић (Самош), Дејан Крагић (Сремска Камерница), др Душан Лалошевић (Нови Сад), Соња Драгин (Београд), Милош Стантић (Кикинда), Дејан Мавровић (Нови Сад), Марија и Милица Дондур Ковачевић (Бегеч), Елеонора Јунод Мичатек (Базел), Љубица Рељин (Нови Сад), Војислав Орчић (Суботица), Милица Протић (Нови Сад).