Дугометражни документарни филм “Крст над јамом”

08.06.2018. | Догађаји

Удружење потомака и поштовалаца жртава логора смрти НДХ, Госпић – Јадовно – Паг 1941. протеклих девет година низом активности, на пољу културе сећања, обелодањује истину о страдању српског народа у Независној Држави Хрватској.

“Крст над јамом”, дугометражни документарни филм биће представњен новосадкој публици  у Музеју Војводине (Дунавска 37) у петак, 8. јуна у 19 сати.

Филм доноси најзанимљивије и најзначајније видео записе прикупљене на теренима Велебита и острва Пага где је почињен злочин над српским народом, сведочења преживелих, снимке трагања за местима концентрационих логора, крашких јама и масовних гробница жртава.

Сценариста и режисер филма је Душан Басташић. Монтажу, графичку обраду и анимацију потписују: Бојан Мичић и Драган Зељковић. Музику је компоновао Петар Топаловић.

Трејлер за филм може се погледати на ЈуТјуб каналу: