Едукативни програми за ђаке и студенте - Muzej Vojvodine

Едукативни програми за ђаке и студенте

Музејска учионица

Музејска учионица је програм намењен учитељима, професорима и ученицима основних и средњих школа. Садржаји који се реализују у оквиру музејске учионице у корелацији су са садржајем наставног плана и програма, а подразумевају одржавање наставних часова у амбијенту Музеја, уз помоћ аутентичних извора – музејских експоната.
У понуди је велики број припремљених музејских учионица – Шта би Каменко на ово рек’о; Ах што је школа згодна, лечи лењост и самоћу; Море Турци не газ’те орања; Уместо срца куца стари сат; Укусног хлеба – свака празнична трпеза треба; Од овце до ћилима и тако то…; Ах тај вечни Рим; Стојте галије царске; Мали за војнике, а велики за јунаке… У договору са учитељима, наставницима и професорима могућа је припрема и нових музејских учионица на тему по договору. Реализатори програма, зависно од теме и циља, могу бити професори, наставници, кустоси специјалисти за поједине теме и музејски педагози. Музејске учионице се реализују за унапред најављене групе, на унапред договорену тему.

Улаз се наплаћује 100 динара по ученику.

Музејске креативне радионице за студенте

Намењене су успостављању сарадње са високим школама и факултетима, а подразумевају заједничко креирање и осмишљавање програма који проистиче из потреба школе/факултета или Музеја.

Театрић Музеја Војводине

Кратке едукативне луткарске представе, инспирисане предметима и причама из Музеја Војводине које служе као увод у обилазак једног дела музејске изложбе.
Организују се за унапред најављене породичне, предшколске и школске групе. Све додатне информације, као и најаву присуства можете добити путем мејла. Електронска адреса Одељења за едукативни рад је pedagoska.sluzba@muzejvojvodine.org.rs.
Улаз се наплаћује 100 динара по особи.
Тренутно на репертоару: Откуд шлем у бабиној башти