Промоцијa књиге „На прилому викова - студије о Буњевцима“

У четвртак, 5. септембра у 12 сати у Музеју Војводине, Дунавска 35, одржаће се промоцијa књиге „На прилому викова - студије о Буњевцима“.

На промоцији ће говорити: др Драго Његован, директор Музеја Војводине; проф. др Саша Марковић, рецензент; проф. др Александар Раич, аутор и уредник књиге; др Сузана Кујунџић Остојић,  једна од аутора књиге и председница Националног савета буњевачке националне мањине; Звонко Стантић, један од аутора књиге.

Књига је настала након седмогодишњег изласка научног часописа Буњвачки приглед, делом као компилација текстова, а делом и као плод нових истраживања.

У радовима се са научног аспекта посматра национални идентитет буњевачке заједнице, као и друштвени фактори који утичу на ову мањину. Књигу су писала три аутора: Александар Раич, Сузана Кујунџић Остојић и и Звонко Стантић, а њихво заједничко полазиште је да су Буњевци аутохтони национални етницитет (народ), који је настајао упоредо са оснивањем три нације - државе Срба, Мађара и Хрвата. У врло сложеним условима, развијала се буњевачка нација. Какви су путеви развоја били, какви су сада и каква је њихова будућност покушала је дати одговор књига „На прилому викова“.

Повезани чланци