Пејзажна архитектура за почетнике

Овог месеца тема у оквиру предавања за почетнике биће "Пејзажна архитектура".

У среду, 29. априла 2015. у 19 часова у Музеју Војводине одржаће се последње у циклусу предавања за почетнике ''Пејзажна архитектура''-

Предавачи: Тамара Анђеловић и Емил Стеванов

ПРОГРАМ:

8. април 2015. Увод у месец пејзажне архитектуре - Предавачи су Дејана Јовић и Јелена Падејчев.
- Класификација зелених површина у граду и околини,
- Зелене површине јавног коришћења: Градски парк и елементи градског парка, забавни паркови, дечији паркови, спортски паркови, сквер, булевари и зелене површине саобраћајница, кеј, трг.

15. април 2015. Предавачи: Тамара Анђеловић и Емил Стеванов
- Класификација зелених површина у граду и околини (присећање на претходно предавање),
- Зелене површине јавног коришћења: Слободне површине стамбених заједница: Вртови индивидуалног становања – вртови око кућа, вила и викендица; Слободне површине колективног становања – зеленило блокова, дечија игралишта у стамбеним комплексима и парк стамбене заједнице.

22. април 2015. Предавачи: Дејана Јовић и Јелена Падејчев
- Зелене површине ограниченог коришћења : Спортско рекреативне површине, површине образовних установа; зелене површине болничких комплекса; зеленило индустријских зона, зоопарк, ботаничке баште.

29. април 2015. Предавачи: Тамара Анђеловић и Емил Стеванов
- Зелене површине ограниченог коришћења: меморијални паркови и етнографски паркови
- Зелене површине специјалне намене: Зелене површине гробаља, вртови сећања; заштитни појасеви, вертикално зеленило, кровни вртови

Повезани чланци