Рибари из равнице

У уторак, 10. маја 2016. године у 19 сати у централном холу зграде ЈВП Воде Војводине (Булевар Михајла Пупина 25) отвара се изложба "Рибари из равнице" реализована у сарадњи Музеја Војводине са ЈВП Воде Војводине и Wорлд Wилдлифе Фунд. Посетиоци ће имати прилику да се упознају са начином живота и рада војвођанских рибара од неолита до данас.

Предавања, Воде Војводине, Булевар М. Пупина 25

• 16. мај, 12 h - Рибарска подручја у Војводини и рибочуварска служба ЈВП Воде Војводине - предавач Горан Бојановић, дипл. инж. пољ.
  • 17. мај, 12 h - Заштићена природна добра Парк природе Јегричка и Парк природе Бељанска бара, -предавач Миланка Мишковић, Шеф одељења за бригу о заштићеним подручјима
  • 18. мај, 20 h - Симболика рибе - предавач мр Даријуш Самии, виши кустос - историчар
  • 19. мај, 20 h - Писма рибара - предавач Ведрана Марлог, класични филолог
  • 20. мај, 20 h - Воде Војводине у праисторији - предавач мр Јован Коледин, виши кустос - археолог