Крајишки Срби у Војводини

У среду, 11. маја 2016. године у 10 сати у етно-парку "Брвнара" у Бачком Јарку отвара се изложба "Крајишки Срби у Војводини" аутора Илије Комненовића, музејског саветника - историчара, Богдана Шекарића, вишег кустоса - историчара и мр Предрага Бајића, вишег кустоса - историчара.

Знатан део војвођанске популације данас чине потомци оних досељеника који су током 20. века, у процесу сеоба и колонизација, приспели у Војводину из Босанске Крајине, Лике, Кордуна и дела Далмације. Последњи талас тих кретања из наведених крајева ка Војводини, а истовремен о и најдраматичнији, догодио се у последњој деценији 20 века.

Музеј Војводине се овом изложбом прикључује обележавању јубилеја 70 година од колонизације Бачког Јарка.

Повезани чланци