Ribari iz ravnice

U utorak, 10. maja 2016. godine u 19 sati u centralnom holu zgrade JVP Vode Vojvodine (Bulevar Mihajla Pupina 25) otvara se izložba "Ribari iz ravnice" realizovana u saradnji Muzeja Vojvodine sa JVP Vode Vojvodine i World Wildlife Fund.

Posetioci će imati priliku da se upoznaju sa načinom života i rada vojvođanskih ribara od neolita do danas.

Prateći program - predavanja:

Predavanja, Vode Vojvodine, Bulevar M. Pupina 25

• 16. maj, 12 h - Ribarska područja u Vojvodini i ribočuvarska služba JVP Vode Vojvodine - predavač Goran Bojanović, dipl. inž. polj.
  • 17. maj, 12 h - Zaštićena prirodna dobra Park prirode Jegrička i Park prirode Beljanska bara - predavač Milanka Mišković, Šef odeljenja za brigu o zaštićenim područjima
  • 18. maj, 20 h - Simbolika ribe - predavač mr Darijuš Samii, viši kustos - istoričar
  • 19. maj, 20 h - Pisma ribara - predavač Vedrana Marlog, klasični filolog
  • 20. maj, 20 h - Vode Vojvodine u praistoriji - predavač mr Jovan Koledin, viši kustos - arheolog