Objektivno 2020.

Osma po redu, godišnja izložba fotoreportera Novog Sada i Vojvodine Objektivno biće otvorena u Muzeju Vojvodine (Dunavska 35) u utorak, 22. decembra u 13 sati.

Zbog poštovanja epidemioloških mera, zvaničnom otvaranju će prisustvovati samo organizatori izložbe i zainteresovani mediji. Istog dana, od 14 časova, izložbu će moći da posete i svi zainteresovani građani uz poštovanje propisanih mera.

Izložba će biti otvorena do kraja januara 2021. godine.

Selektor ovogodišnje izložbe je Jaroslava Pap drugogodišnji fotoreporter Dnevnika, Tanjuga i Radio televizije Vojvodine, autor fotomonografije Vojvodina 4 godišnja doba i mnogih upečatljivih fotografija koje su obeležile protekle decenije na Balkanu. Kustos izložbe je Darjuš Samii, istoričar.

Na postavci će biti prikazane 53 fotografije, 26 fotoreportera koji rade na teritoriji Vojvodine ili su rođeni u njoj.

Ovogodišnjom izložbom dominiraju fotografije vezane za život u vanrednom stanju izazvanom pandemijom Kovida 19. Kao izraz poštovanja, na koricama kataloga nalaze se fotografije požrtvovanih zdravstvenih radnika Kliničkog centra Vojvodine snimljene objektivom Nenada Mihajlovića, fotoreportera Blica.

Organizatori izložbe su Muzej Vojvodine i Foto asocijacija Vojvodine uz podršku Gradske uprave za kulturu.