Predavanje „Svetozar Miletić – veliki novinar i narodni tribun“

Profesor na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu dr Vladimir Barović održaće u sredu, 30. maja 2018. godine u 19 časova u Muzeju Vojvodine, Dunavska 35, predavanje pod nazivom  „Svetozar Miletić – veliki novinar i narodni tribun“.  Na predavanju će biti predstavljena biografija Svetozara Miletića kao i njegovo političko delovanje, rad na mestu gradonačelnika Novog Sada i istupi na ugarskom saboru. Biće analiziran Miletićev novinarski rad i njegovo zalaganje za rešavanje niza složenih društvenih i političkih problema u dvojnoj monarhiji. Posebno će biti istaknuto pokretanja lista „Zastava“  koji je okupljao plejadu naših najistaknutijih žurnalista, javnih radnika i publicista. Svetozar Miletić će biti predstavljen kao urednik, novinar i pokretač glasila koje se zalaže za kulturnu, prosvetnu i nacionalnu emancipaciju Srba u Austro-Ugarskoj u drugoj polovini 19  veka.