Muzejska igraonica „Zašto se lepše raste uz bajke?“

Odeljenje za pedagoški rad i odnose s javnošću Muzeja Vojvodine, u nedelju 4. oktobra, u 11 časova (Dunavska 35) organizuje muzejsku igraonicu „Zašto se lepše raste uz bajke?“

Saznaćemo odakle potiče reč bajka? Ko je smišljao bajke i kako su sačuvane? Upoznaćemo jednu od najlepših srpskih narodnih bajki „Čardak ni na nebu ni na zemlji’’, koja govori o hrabrosti, ljubavi, požrtvovanosti, poverenju, ali i izdaji. Tri careva sina kreću u potragu za sestrom koju je oteo zmaj. Dolaze do čardaka (dvorca) ni na nebu ni na zemlji u kojem se nalazi njihova sestra... Da li su i kako spasili sestru otkrićete u Muzeju Vojvodine.

U kreativnom delu Igraonice deca će raditi pop-up ilustracije bajke. Potrebno je da ponesu rolnu od toalet papira.

Igraonicu vodi Vladimira Stanisavljević, muzejski savetnik - pedagog.

PowerPoint prezentaciju sa ove igraonice možete pogledati ОVDE.