Poseta Zavičajnog muzeja Ruma

Pripremajući se za učešće u nacionalnoj muzejskoj manifestaciji "Muzeji Srbije - 10 dana od 10 do 10", koja se održava tokom maja meseca, delegacija Zavičajnog muzeja Ruma posetila je Muzej Vojvodine. Budući da je geslo ovogodišnje manifestacije "Muzej u gostima", dogovoreno je da će u Muzeju Vojvodine od 11. do 21. maja gostovati Zavičajni muzej Ruma sa izložbom "Kupinik - poslednja prestonica srpskih despota". Muzej Vojvodine podržaće projekat Zavičajnog muzeja Ruma na izradi izložbe povodom 270 godina Rumskog vašara, kao i organizovanje stručnog skupa o vašarima u Srbiji, koji će se, uz učešće Etnološke sekcije Muzejskog društva Srbije, održati u Rumi.

Potpisi ispod fotografija: Snežana Janković, direktorka Zavičajnog muzeja Ruma, sa saradnicima (Uroš Nikolić, arheolog, Dragomir Janković, istoričar umetnosti i Sandra Ćirić, istoričar) u razgovoru sa dr Dragom Njegovanom, v. d. direktora Muzeja Vojvodine i njegovim saradnicima (mr Lidija Mustedanagić, zamenik direktora, mr Tijana Stanković - Pešterac, pomoćnik direktora i Milkica Popović, istoričar).