Saradnja sa inostranim partnerima

Fondacija "Novi Sad 2021" je u sklopu svog programa "Planting partnerships" i pripreme strateškog planiranja omogućila ustanovama kulture da se upoznaju sa budućim partnerima na projektima koje realizuju ili su u fazi planiranja. Muzej Vojvodine tek pristupa strateškom planiranju i u razmatranju budućih projekata izrazili smo želju da sarađujemo sa agencijom Martello iz Irske na čijem čelu se nalazi gospodin Mark Leslie, koji se interpretativnim dizajnom bavi dugi niz godina, a kao član žirija European Museum Academy ima bogato iskustvo u proceni postavki i projektnih rešenja, kao i u konsaltingu. Sa njim smo obišli stalnu postavku Muzeja Vojvodine i Muzeja prisajedinjenja i u iscrpnom razmatranju mogućih inovacija dobili niz korisnih saveta na planu projektovanja novih rešenja.