Konferencija „Muzejski programi za decu: učenje i/ili zabava“

II konferencija Sekcije muzejskih pedagoga Muzejskog društva Srbije, održana 16-18. decembra 2019. godine u Niškom kulturnom centru, okupila je 50 muzejskih poslenika iz oblasti muzejske edukacije iz zemlje i inostranstva. Organizovana pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Srbije, MDS Centra za muzeologiju i heritologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu i Narodnog muzeja Niš.

Tema konferencije bila je „Muzejski programi za decu: učenje i/ili zabava’’. Edukativni rad Muzeja Vojvodine peredstavile su muzejski pedagozi: Slađana Velendečić na temu „’Muzejska e-Sveznalica - digitalizacija, edukacija, interpretacija’’ i Vladimira Stanisavljević na temu „Botanika za princeze i vitezove“ nove interpretacije baštine. Iznete su nove vizije interpretacije animacije i muzejske edukacije i mladih i pokušalo se odgovoriti na pitanje da li muzejski programi za decu imaju karakter učenja ili zabave? Konstatovalo se da su programi koji promovišu neodvojivo učenje i zabavu najuspešniji.

Vladimira Stanisavljević, muzejski savetnik - pedagog