Реплике античког и средњевековног накита

12.09.2013. | Сувенирница

Сва сувенире можете купити у сувенирници Музеја Војводине – Дунавска 35, Нови Сад, телефон: 021/420-566.

Реплика римске наруквице из 4. века нове ере, урађена у сребру.

Наруквица је нађена током археолошких ископавања касноантичке некрополе на локалитету “Крушевље” код Свилоша у Срему 1980. године. На спољној страни декорисана је вертикалним урезима. Оригинал се чува у Античкој збирци Музеја Војводине.

Артикал: 2136 – Цена: 3.500 динара

Реплика римске наруквице из 4. века нове ере, урађена у сребру.

Нађена је током археолошких ископавања античке некрополе на локалитету “Брест” код Бешке 1968. године. На крајевима је декорисана стилизованим змијским главама. Оригинал се чува у Античкој збирци Музеја Војводине.

Артикал: 2138 – Цена: 3.500 динара

Реплика римске наруквице из 4. века нове ере, урађена у сребру.

Нађена је током археолошких ископавања античке некрополе на локалитету “Брест” код Бешке 1974. године. На крајевима је декорисана стилизованим змијским главама. Оригинал се чува у Античкој збирци Музеја Војводине.

Артикал: 2137 – Цена: 3.900 динара

Реплика римског прстена из 4. века нове ере, урађена у сребру.

Прстен је нађен током пробних археолошких ископавања атничке некрополе на локалитету “Брест” код Бешке 1966. године. Прстен има малу четвртасту главу која није украшена. Оригинал се чува на сталној поставци Музеја Војводине.

Артикал: 3211 – Цена: 1.000 динара

Реплика прстена из 13-14. века, урађена у сребру.

Прстен је нађен током археолошких ископавања на локалитету “Арача” код Новог Бечеја. Оригинал се чува на сталној поставци Музеја Војводине.

Артикал: 117 – Цена: 1.000 динара

Реплика прстена из 14-15. века, урађена у сребру.

Артикал: 115 – Цена: 1.600 динара

Реплика прстена из 13-15. века, урађена у сребру.

Прстен је нађен током археолошких ископавања локалитета “Арача” код Новог Бечеја. Оригинал се чува у Средњевековној збирци Музеја Војводине.

Артикал: 116 – Цена: 1.600 динара

Реплика римског прстена из 4. века нове ере, урађена у сребру.

Прстен је пронашла мештанка села Хртковци 1954. године, код археолошког локалитета Гомолава. Прстен има округлу танку плочицу, декорисану стилизованом главом бика са две гранчице и звездицом између рогова. Оригинал се чува на сталној поставци Музеја Војводине.

Артикал: 114 – Цена: 1.500 динара