Приказ 61. броја часописа Рад Музеја Војводине

Последњи број часописа Рад Музеја Војводине доноси прилоге из археологије, историје, етнологије, педагогије, затим библиографије, као и бројне текстове које своје место имају у рубрикама Из музеја и галерија и Прикази.

Српско-енглеска издања Музеја Војводине доступна у дигиталној форми

Под насловом Електронска издања од данас су на нашем сајту доступна и нека српско-енглеска издања Музеја Војводине: Водич кроз Музејски комплекс Кулпин (2013), Братислава Идвореан Стефановић, Техника ткања ћилима код Срба у Војводини (2009), Драго Његован и Зоран Вељановић, Од сна до јаве. Присаједињење Војводине Србији 1918 (2018), Љубица Отић, Михајло И. Пупин (друго издање, 2019), Зоран Вељановић, Војне капе и шлемови од средине 19. до средине 20. века (2019), Лидија Мустеданагић, Милош Црњански (2017), Братислава Идвореан Стефановић, Старинска ткања и заборављени преплетаји (2014), Пивнички (2016), Велика Даутова Рушевљан и Мирослав Вујовић, Римска војска у Срему (2006), Тијана Станковић Пештерац, Римски позлаћени шлемови Музеја Војводине (2019), Далибор Недвидек, Српско средњовековно новчарство из периода Краљевине (2017), Братислава Идвореан Стефановић, Ткане структуре – преплетаји ткања. На основу текстилних збирки Музеја Војводине (2013), Лидија Мустеданагић, Прича о екслибрису (2011), Иван Чакан, Традиционално овчарство Војводине (2011).

Музејска играоница – Слатки занати, радост их је знати!

У оквиру Дечијег лета у Музеју Војводине, у недељу 5. јула, у 11 часова, Дунавска 35, одржаће се музејска играоница Слатки занати, радост их је знати!

Деца ће у оквиру прве играонице  сазнати ко су били лицидери  и бомбонџије, какве слаткише су правили, како су некада посластичари правили сладолед, и које су најстарије посластичарнице у нашем граду.

У креативном делу играонице „направићемо“ лицидерска срца и сладолед.

Играоницу води Ивана Степанов, музејски педагог

Музејска играоница Слатки занати, радост их је знати!, биће одржана и 8. јула, са почетком у 18 сати, у Музеју Војводине, Дунавска 35

Српска недеља моде у Музеју Војводине

Као део програма Српске недеље моде, синоћ је у Музеју Војводине реализована изложба колекција модних дизајнера Србије. Неки од познатих српских дизајнера добили су прилику да у раскошном простору Музеја представе део својих колекција намењених Српској недељи моде која је изведена у другачијој форми због епидемије Ковида-19. Међу њима су: Марија Шабић, Бата Спасојевић, Сузана Перић, Стефан Ђоковић, Милица Тричковић, MB Contur Brand, Наташа Перковски Аџић – Lanna Line Dresses, Оља Срејић, Немања Пантелић, Јелена Георг Малешевић, Bratscher и Тара Катарина. На панелу који је уследио након отварања изложбе говорило се о будућности модне индустрије и последицама које је пандемија на њу оставила. Повезивање моде и Музеја отворило је бројне могућности за заједничко иступање и нове пројекте.

Вредан поклон Студија Солдатовић Музеју Војводине

Данас су директорка Музеја Војводине, мр Тијана Станковић Пештерац и примаријус др Срђан Солдатовић потписали Уговор о поклону којим је Студиo Солдатовић Галеријa ATRIA HUMANA даровала Музеју Војводине колекцију од 32, ручно израђене, друштвене игре.

Повезани чланци