Сарадња Музеја Војводине и Српског института у Будимпешти

У уторак, 25. априла 2017. године у Новом Саду, Музеј Војводине и Српски институт из Будимпеште потписали су протокол о сарадњи којим ће се, кроз заједничко деловање, унапредити квалитет рада у области сакупљања, евидентирања, обраде, заштите и презентације културних добара везаних за Србе у Мађарској.

Потписивању су присуствовали Пера Ластић, испред Српског института, Арпад Ћеквичка (шеф одсека), испред сентандрејског Музеја Ференци и Софија Каплан, спољни сарадник Института.  Поред потписивања споразума разматрала се и сарадња између Музеја Војводине, Српског института из Будимпеште, Музеја Епархије будимске у Сентандреји и Музеја Ференци у Сентандреји, у вези са реализовањем изложбе која би требало током октобра да се отвори у Музеју Ференци поводом 100-годишњице чувеног градоначелника Сентандреје Евгенија Думче. Такође се разматрала сарадња са Етнолошким одељењем у вези са планирањем пројекта "Покретно и непокретно етнографско материјално наслеђе Срба у Мађарској".

Повезани чланци