Изложба “Бити избеглица: европски наратив” у Музеју Беча

17.05.2018. | Изложбе

У Музеју града Беча јуче је отворена изложба “Бити избеглица – европски наратив” ауторског тима Музеја Војводине, Академије наука Републике Аустрије, Музеја савремене историје Словеније из Љубљане, Поморског и повијесног музеја хрватског приморја из Ријеке, Музеја источне Босне из Тузле и Музеја Града Беча. Отварању изложбе и панел дискусији присуствовали су коауторка изложбе и виши кустос Одељења савремене историје, Кристина Менеши и директор Музеја Војводине, др Драго Његован.

Изложба се реализује средствима из програма ЕУ Европа за градјане и биће отворена до 13. јануара 2019. године.

На отварању је говорио Matti Bunzl, директор Музеја Беча, а на подијум дискусији којом је излозба отворена говорили су Gerhard Milchram и Adel-Naim Reyhani. Модератор је била Sibylle Hamann.