Изложба “Иза гора и долина – Три века Словака у Војводини” у Мартину у Словачкој

29.09.2017. | Вести

Дана 21. септембра 2017. године у 16 часова, отворена је изложба Музеја Војводине у Словачком народном музеју у Мартину (Словачка република) Иза гора и долина – Три века Словака у Војводини. Изложбу су отворили: амбасадор Србије у Словачкој Шани Дермаку, заменик покрајинског секретара за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама др Небојша Кузмановић, директорка Словачког народног музеја у Мартину Марија Халмова, директор Музеја Војводине др Драго Његован и виши кустос Ана Сеч – Пинћир. Изложба ће бити отворена до 26. новембра када се сели у Братиславу.

Аутори изложбе су: Ана Сеч-Пинћир, Катарина Радисављевић, Александар Петијевић, Татјана Бугарски, Војислав Мартинов, Мирјана Лакић, Чарна Милинковић и Александра Стефанов.