Изложба шешира из колекције Музеја Војводине у Недељи моде

10.12.2022. | Изложбе

Музеј Војводине ће 28. и 29. октобра 2022. године, традиционално бити домаћин  Serbian Fashion Week-а (Српске недеље моде), која обележава својих 20 година успешног пословања и постојања. У години европске прстонице културе и години јубилеја (175 година рада и постојања Музеја Војводине), две еминентне куће ће поново показати да су култура и мода нераскидиви основи сваког развијеног друштва.

У петак, 28. октобра 2022. године у 19 часова ће бити отворене две изложбе. Једна у организацији Serbian Fashion Week, а друга у организацији Музеја Војводине. Поред представљања данашњих креатора, Музеј Војводине је припремио изложбу из колекције шешира (прва половина 20. века), збирке Грађанска ношња, ауторке Милкице Поповић, музејске саветнице.

На изложби ће се наћи део богате колекције шешира који се чувају у Музеју.

Шешири какве данас познајемо појавили су се крајем 18. века, а са њима, током 19. и 20. века и занати модискиње-машамоде и шеширџије. Модни трендови из Париза, преко Беча и Будимпеште стизали су и у Војводину захваљујући разноврсним модним листовима…

Изложбу шешира публика ће моћи да погледа до средине новембра.