Besplatan ulaz povodom Dana Muzeja

20.12.2019. | Vesti

U subotu26. oktobra 2019. godine navršava se 172 godine od kako Muzej Vojvodine radi na prikupljanju, obradi, zaštiti, edukaciji i prezentaciji kulturnog nasleđa. Tim povodom svim svojim posetiocima omogućujemo slobodan ulaz na izložbe u Dunavskoj 35 i Dunavskoj 37.

Radno vreme Muzeja u subotu je od 10 do 18 sati, a u tom terminu možete pogledati stalne postavke o prošlosti Vojvodine, Muzej Prisajedinjenja i tematsku izložbu Tito i Jugostavija u karikaturama Informbiroa.

Muzej Vojvodine nosilac je tradicija čiji počeci su vezani za Maticu srpsku. U „Letopisu Matice srpske”, daleke 1825. godine, rodila se ideja o potrebi osnivanja muzejske zbirke. Ideja je pretočena u stvarnost 26.oktobra 1847. godine, kada je doneta odluka o osnivanju Srpske narodne zbirke ili Muzeuma „gde će se čuvati sve starine i znamenitosti”. Želja osnivača bila je da Muzeum postane „ogledalo života našega naroda u krajevima u kojima on živi”.