Ciklus Predavanja za početnike “Obnova kuća od zemlje”

12.01.2016. | Predavanja

Tokom decembra i januara meseca, svake srede u 19 h, u Muzeju Vojvodine u okviru ciklusa Predavanja za početnike osvetljavamo temu koja je duboko utemeljena u našem etnološkom nasleđu – zemljanu arhitekturu.

O njenoj istorijskoj utemeljenosti, širokoj rasprostranjenosti, osnovnim principima pa sve do njene revitalizacije i značaja za unapređenje kvaliteta života govoriće nam Dragana Kojčić, diplomirana arhitekta koja je posle završenih studija u Novom Sadu, mnogobrojnih praksi u Evropi, Africi, Južnoj Americi, specijalizirala zemljanu arhitekturu na fakultetu DSA Terre u Francuskoj, a zatim se posvetila promociji i prezentaciji ovog vida arhitekture kroz teorijski i praktični rad.

Brojne projekte u kojima je učestvovala i učestvuje, te brojne projekte koje je i sama pokrenula možete pratiti na sajtu zemljanarhitektura.com.

Teme:

– 2. decembar: Put oko zemlje u 80 slika