Dodela zahvalnica darodavcima Muzeja prisajedinjenja

28.12.2018. | Vesti

Po otvaranju stalne postavke Muzeja prisajedinjenja 1918, u Muzeju Vojvodine je 28. decembra 2018. godine organizovan prijem za darodavce. Tim povodom je u svečanoj sali Muzeja Vojvodine organizovano uručenje zahvalnica, darodavcima koji su svojim poklonima upotpunili zbirke Muzeja prisajedinjenja 1918.

Prisutnim darodavcima koji su svojim vrednim poklonima upotpunili zbirke Muzeja prisajedinjenja 1918, obratili su se dr Drago Njegovan, direktor Muzeja Vojvodine i Zoran Veljanović, zamenik direktora i rukovodilac Muzeja prisajedinjenja 1918, koji su potom uručili zahvalnice i katalog-knjige „Od san do jave, Prisajedinjenje Vojvodine Srbiji 1918.“ darodavcima.

Darodavci Muzeja prisajedinjenja 1918. u 2018. godini: dr Desanka Kostić (Novi Sad), Ljubica Nović Čuljak (Novi Sad), akademik Savi Halugin (Subotica), Slobodanka Bogdanović Marković (Novi Sad), Milivoj Jovkić (Odžaci), Aleksandar Jovanović (Novi Sad), Stanka Rodić (Kać), Vladan Stanojev (Novi Sad), Vladimir Teslić (Sombor), Rade Kočoba (Novi Sad), Đorđe Dunđerski (Budisava), Radovan Rajkov (Čurug), Dragan Kurucić (Novi Sad), Jelena Trajković (Samoš), Dejan Kragić (Sremska Kamernica), dr Dušan Lalošević (Novi Sad), Sonja Dragin (Beograd), Miloš Stantić (Kikinda), Dejan Mavrović (Novi Sad), Marija i Milica Dondur Kovačević (Begeč), Eleonora Junod Mičatek (Bazel), Ljubica Reljin (Novi Sad), Vojislav Orčić (Subotica), Milica Protić (Novi Sad).