Izložba “Iza gora i dolina – Tri veka Slovaka u Vojvodini” u Martinu u Slovačkoj

29.09.2017. | Vesti

Dana 21. septembra 2017. godine u 16 časova, otvorena je izložba Muzeja Vojvodine u Slovačkom narodnom muzeju u Martinu (Slovačka republika) Iza gora i dolina – Tri veka Slovaka u Vojvodini. Izložbu su otvorili: ambasador Srbije u Slovačkoj Šani Dermaku, zamenik pokrajinskog sekretara za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama dr Nebojša Kuzmanović, direktorka Slovačkog narodnog muzeja u Martinu Marija Halmova, direktor Muzeja Vojvodine dr Drago Njegovan i viši kustos Ana Seč – Pinćir. Izložba će biti otvorena do 26. novembra kada se seli u Bratislavu.

Autori izložbe su: Ana Seč-Pinćir, Katarina Radisavljević, Aleksandar Petijević, Tatjana Bugarski, Vojislav Martinov, Mirjana Lakić, Čarna Milinković i Aleksandra Stefanov.