Ko je željan gledat pozorišta, nek izvoli doći, ne plaća se ništa - Музеј Војводине

Ko je željan gledat pozorišta, nek izvoli doći, ne plaća se ništa

01.10.2019. | Radionice i igraonice

Muzej Vojvodine i predškolska ustanova Radosno detinjstvo realizuju projekat „Ko je željan gledat pozorišta, nek izvoli doći, ne plaća se ništa”, za starije predškolske grupe dece, saradnike za likovno vaspitanje i vaspitače. Projekat je osmišljen sa ciljm da kod dece utiče na razvijanje i širenje muzejske i pozorišne kulture, upoznavanje pozorišne umetnosti, razvijanja sposobnosti umetničkog izražavanja.

U prvoj fazi projekta informišemo i edukujemo vaspitače za učešće i realizaciju projekta. U utorak 1. oktobra s početkom u 13 sati bio bi upriličen sastanak u Muzeju Vojvodine.

U drugoj fazi deca bi organizovano posetila Muzej (saznala šta je muzej, ko radi u muzeju, šta može biti muzejski predmet), posetila stalnu postavku Muzeja Vojvodine koja se odnosi na pozorišnu umetnost u Vojvodini. Na kraju posete svaka grupa dece izvela bi u Muzeju dramatizaciju bajke po izboru.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja