Koncertna promocija albuma “Dates” instrumentalnog sastava Milan Petrović Kvartet

26.10.2016. | Događaji

Povodom obeležavanja Dana Muzeja Vojvodine, 26. oktobra 2016. u 20 sati biće održana koncertna promocija albuma “Dates” beogradskog instrumentalnog sastava Milan Petrovic Kvartet, koji je inače poznat novosadskoj publici kroz svoj višegodišnji rad.

S obzirom da je poslednji album Milan Petrović kvarteta “Dates” koncipiran na značajnim datumima za sam kvartet, saradnja sa Muzejem Vojvodine, čiji rad predstavlja putovanje kroz vreme i važne istorijske datume, ova saradnja predstavlja prirodni spoj. Inače, album “Dates”, koji se pojavio u maju mesecu u izdanju muzičke kuće Metropolis, predstavlja peto izdanje ovog koncertno najaktivnijeg sastava na jazz i blues sceni Srbije. Prethodna izdanja „Excursion“ (2012.), „Favorites“(2013.), „High Voltage Studio Sessions Vol.2“(2014.), „Live @ Nišville Jazz festival 2014“(2015.) takodje su poznata novosadskoj publici.