Konstantin Kostić – narodni tribun 1918.

01.06.2021. | Izložbe

U sredu, 31. marta 2021. godine u 12 sati u Muzeju Vojvodine, Dunavska 35, otvara se izložba Konstantin Kostić – narodni tribun 1918. autora Zorana Veljanovića, arhivskog savetnika i kustosa – istoričara.

Publici će kroz 150 odabranih muzejskih predmeta (veći deo iz kolekcije dr Desanke Kostić) biti prikazano versko, dobročinsko, prosvetno, kulturno, istoriografsko i političko delovanje prote Konstantina u turobnim godinama pred i tokom Velikog rata (posebno u dramatičnim mesecima: oktobar-decembar 1918) i borbe za nacionalni opstanak i emancipaciju Srba u Austro-Ugarskoj monarhiji i Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca/Jugoslaviji.
Izložba će tokom 2021-22. godine gostovati u Somboru, Zrenjaninu, Opovu, Kikindi i Pančevu.

Izložba i katalog realizovani su sredstvima Pokrajinskog sekretarijata zakulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama.