Majski termini monodrame „Krv i blato“

11.05.2022. | Vesti

U toku meseca maja monodrama Krv i blato, kao sastavni deo izložbe Tamo gde seoba završava – od rimske Panonije do današnje Vojvodine biće izvedena 8, 12, 18 i 20. maja u 18 sati.

Iskoristite priliku i rezervišite svoj termin na elektronsku adresu: pedagoska.sluzba@muzejvojvodine.org.rs

Monodrama Krv i blato je rediteljska adaptacija priča Dizonov put Zorana Subotičkog i Krv i blato Radoslava Milenkovića. Ova monodrama je, zapravo, fikcija o sudbini rimskog oficira Dizona, Tračanina, koji je čitavog svog života sanjao da se vine iznad sudbine varvarina osuđenog da bude građanin drugog reda i da, svojom veštinom i hrabrošću, zasluži ugled koje donosi pozlaćeni oficirski šlem.

Tema rimskih pozlaćenih šlemova, koja je prevashodno arheološka tema, nikad do sada nije interpretirana na ovaj način. Ulogu Dizona igra Jugoslav Krajnov, glumac SNP-a. Reditelj je Radoslav Milenković, kostim je osmislila Erika Janovič, a dizajn svetla potpisuje Robert Majoroš. Stručni saradnik bila je mr Tijana Stanković Pešterac.