Muzej Vojvodine na međunarodnoj konferenciji “Mladi i nasleđe” - Музеј Војводине

Muzej Vojvodine na međunarodnoj konferenciji “Mladi i nasleđe”

21.04.2022. | Vesti

Stručna konferencija “Mladi i nasleđe” održana je 20.4.2022. u Skupštini AP Vojvodine i okupila je stručnjake iz oblasti kulturnog nasleđa iz Srbije i Mađarske.

Na konferenciji su učestvovale direktorka Muzeja Vojvodine mr Tijana Stanković Pešterac sa prezentacijom: “Kulturno nasleđe kroz izložbe, edukativne programe i savremene tehnologij u skladu sa zahtevima savremenog čoveka” i dr Tatjana Bugarski, koja je predstavila proces zaštite nematerijalnog kulturnog nasleđa na primeru tamburaša u Vojvodini.

Konferencija je održana u okviru projekta “Mladi i nasleđe – tradicija i budućnost u prekograničnom regionu – HERINFUTUR”, programa Interreg IPA Mađarska – Srbija, čiji su nosioci Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, mađarska Županija Čongrad Čanad i Fond „Evropski poslovi“ AP Vojvodine.

Fotografije: Marija Erdelji

Ukidanje pečata