Muzej Vojvodine u Noći istraživača

03.10.2018. | Vesti

Uoči Noći istraživača, 26. septembra, Muzej Vojvodine otvorio je svoja vrata za mnogobrojne znatiželjne posetioce i svojim sugrađanima priuštio stručno vođenje kroz izložbu, gde su obogatili svoje znanje o kulturnom blagu koje Muzej čuva.

Na devetoj po redu Noći istraživača u Novom Sadu, koja je održana u petak 28. septembra u BIG tržnom centru  bili su predstavljeni raznovrsni edukativni programi, među kojima se i Muzej Vojvodine istakao sa svojom mobilnom aplikacijom Muzejskom e-Sveznalicom.

Ovu značajnu manifestaciju posetilo je preko 20.000 posetilaca, koji su znatiželjno ali strpljivo čekali na svoju priliku da isprobaju i virtuelni svet kulture, čuju priču, upoznaju Božidara i Miju, urade selfi sa rimskim šlemom, sve to zahvaljujući zajedničkoj saradnji Muzeja Vojvodine i IT kompanije Zumoko.

Prava virtuelna avantura tek sledi…

Svi koji su zavirili u delić našeg virtuelnog sveta, moći će da ga dožive u potpunosti tokom jeseni. Muzejska e-Sveznalica uskoro će biti spremna za preuzimanje, učenje i uživanje. Vidimo se.