Музејска играоница “У доба античке Грчке и Рима музика је била важна, баш свима”

15.01.2017. | Радионице и играонице

У недељу, 15. јануара 2017. године, Служба за однос с јавношћу и педагошки рад организује другу по реду музичку играоницу, која прати сталну поставку Музеја Војводине под називом „У доба античке Грчке и Рима музика је била важна, баш свима” са почетком у 11 сати.

Након разгледања сталне поставке који се односи на период Антике на просторима Војводине деца ће сазнати како је музика добила име, на који начин су стари Грци васпитавали децу музиком, Римљани прослављали војне победе, где се крије музика у митолошким причама као и да бројна музичка правила, инструменти, позоришта и певање у хору потичу из тог времена. Примењујући нова сазнања, заједно ћемо слушати, певати и стварати музику.

Играоницу воде Мирјана Растовић МА, музички педагог и Вијерочка Шипка, музејски педагог.