Muzejska radionica „Lica od žice“

26.09.2019. | Radionice i igraonice

I ove školske godine Odeljenje za pedagoški rad Muzeja Vojvodine ima interesantne muzejske radionice za osnovce. Ovaj put pripremili smo radionicu pod nazivom „Lica od žica“ koju realizujemo u saradnji sa profesorkom mašinske škole Ivanom Vlajkov.

Tema radionice su stari zanati Vojvodine, koji su predstavljeni na Etnološkom delu naše stalne postavke.

Ideja nam je da djaci kroz razgovor sa kustosom pedagogom istraže Etnološki deo stalne postavke i saznaju zanimljive stvari o starim zanatima, a zatim da sa profesorkom Ivanom Vlajkov urade praktični deo radionice, na kom će naučiti kako se savija žica i prave predmeti od nje. Potom će samostalno praviti lice od žice, nalik lutki.

Izabrani učenički radovi će biti predstavljeni na prigodnoj izložbi tokom manifestacije Muzeji za 10 u okviru koje so održava i Noć muzeja.

Radionica će se održavati jednom mesečno u Muzeju Vojvodine, Dunavska 35, od septembra 2019. do maja 2020. godine.

Jedna radionice je namenjena za jednu grupu učenika.