Muzejska učionica u dečjoj emisiji Zvrk

13.03.2017. | Vesti

U petak, 10. marta 2017. godine u Muzeju Vojvodine organizovana je muzejska učionica “Šta je muzej” u okviru koje su učenici III 3 razreda osnovne škole “Branko Radičević” interaktivno razgledali stalnu postavku Muzeja, razgovarali o muzeju kao cuvaru kulturnog nasledja, o muzejskoj delatnosti, poslovima kustosa: arheoga, istoričara, etnologa, istoričara umetnosti, konzervatora, bibliotekara, muzejskog pedagoga, o tome kako predmeti dolaze u muzej, gde se čuvaju, koji predmeti mogu imati kulturnu, umetničku, istorijsku vrednost i još mnogo toga. Primenom mapa uma postigli smo da učenici vizueliziraju svoja saznanja grafičkim simbolima i da svako dete, bez izuzetka, nauči šta je muzej. Muzejska učionica je snimana za emisiju “Zvrk” koju emituje TV Vojvodina tokom marta meseca.

{gallery}fotogalerija/zvrk_sta_je_muzej{/gallery}