Muzejska igraonica „Na glavi sedi a nikad ne besedi“ - Музеј Војводине

Muzejska igraonica „Na glavi sedi a nikad ne besedi“

27.10.2022. | Radionice i igraonice

Povodom izložbe Vojvodina i Donja Austrija, interkulturalne veze, kao i Nedelje mode kojoj je Muzej Vojvodine domaćin, Odeljenje za pedagoški rad i odnose s javnošću organizuje u nedelju 30. oktobra, u 11 sati,  Dunavska 35, muzejsku igraonicu na temu Na glavi sedi, a nikad ne besedi za decu uzrasta 5-10 godina. Deci će biti predstavljena svečana ženska oglavlja i kape zlatare koje su nošene u Vojvodini, kao i bečka zlatna kapa. U kreativnom delu radionice devojčice i dečaci će praviti kape po uzoru na tradicionalne.

Poželjno je da  deca ponesu trakice, šnalice i slične ukrase kojima bi ukrasili svoju kapu.

Igraonicu vode: Vladimira Stanisavljević i Tatjana Ljubojević, muzejski pedagozi. Prijave su obavezne na mejl adresu pedagoska.sluzba@muzejvojvodne.org.rs

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja