Nastavak rada na projektu Kreativne Evrope

11.12.2017. | Vesti

Zajedno sa Narodnim muzejom Zadar, Historijskim muzejom Bosne i Hercegovine i kompanijom Oroundo iz Beča, Muzej Vojvodine započeo je projekat pod nazivom Kulturni ekspirijum – Muzeji u digitalnoj razmeni (Cooltural Expirium – Museums in Digital Exchange) kojim će aplicirati za sredstva na fondu Kreativna Evropa. Ideja projekta, pored povezivanja muzejskih ustanova u regionu i razmene iskustava njihovih stručnjaka, jeste da se primenom savremenih tehnologija omogući razmena virtuelizovanog kulturnog nasleđa. U skladu sa zahtevima fonda Kreativna Evropa, poseban fokus stavljen je na razvoj muzejske publike.

Drugi sastanak timova iz svih pomenutih ustanova održan je u Zagrebu 07. 12. 2017. godine.