Naučni skup "Evgen Dumča (1838 – 1917) prvi gradonačelnik Sentandreje i njegovo doba" - Музеј Војводине

Naučni skup “Evgen Dumča (1838 – 1917) prvi gradonačelnik Sentandreje i njegovo doba”

01.11.2017. | Vesti

Srpski institut iz Budimpešte je 26. oktobra 2017. godine u Sentandreji, organizovao međunarodni naučni skup pod nazivom “Evgen Dumča (1838 – 1917) prvi gradonačelnik Sentandreje i njegovo doba”. Skup je upriličen povodom sto godina od smrti srpskog dobrotvora, plitičara,privrednika i gradonačelnika. Milkica Popović, kustos – muzejski savetnik Muzeja Vojvodine je održala predavanje “Srbi u Ugarskoj iz vizure artefakata Muzeja Vojvodine” kojim je predstavila zbirku Srbi u Ugraskoj sa osvrtom na Sentandreju i lične predmete Evgena Dumče i njegove supruge Petronele, a koji se čuvaju u našem muzeju.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja