Novosadske dečije zimzarije 2019 u Muzeju Vojvodine

24.12.2019. | Događaji

Devete po redu Novosadske dečije Zimzarije, u organizaciji Dečijeg kulturnog centra „Deci na dar“, i ove godine Muzej Vojvodine učestvuje od 24. do 27. decembra 2019. sa sledećim radionicama:

24. decembar, 10 sati, Dunavska 35
KAKVE TAJNE KRIJE DEVOJAČKI SANDUK?
Nekada su devojčicama pravili devojačke sanduke. Saznaćete kakva je bila njihova namena, koje se blago u njima čuvalo, kako su ukrašavani. Pravićemo devojačke sanduke, ukrašavati ih i korjiti ili crtati stvari koje su se u njima čuvale.
POTREBNO JE DONETI KUTIJU OD CIPELA.

25  decembar, 10 sati, Dunavska 35
PRIČA O TAJANSTVENOJ DAMI
Posmatrajući sliku „Portret mlade žene“, deca će sama pokušati da otkriju ko je naslikana dama, na osnovu izgleda i držanja, njene odeće i drugih detalјa na slici.
Kako je izgledao društveni život tog vremena, i za koje su se događaje dame ovako spremale i ukrašavale.
U kreativnom delu deca će od aluminijumske folije praviti figurice dama i gospoda na balu kome je “nepoznata dama“ mogla da prisustvuje.

26. decembar, 10 sati, Dunavska 35
U STAROM ORMANU MOJE BAKE KRIJU SE TAJNE SVAKOJAKE
Kakvu tajnu čuva bakin orman?Šta se to u njemu nalazilo?
Dođite u Muzej Vojvodine da čujete priču o ormanu- sekreteru koji je skrivao razne dragocenosti…
Sledi likovna radionica.

27. decembar, 10 sati, Dunavska 35
U POTRAZI ZA ZAKOPANIM BLAGOM?
Šta je arheologija i kako je nastala? Kako izgleda arheološko iskopavanje? Zadivljujuća svedočanstva prošlosti koja se čuvaju u Muzeju Vojvodine inspiriaće vas da napravite neki predmet koji biste vi da ste arheolog voleli da pronađete.